אודותינו

ברוכים הבאים לבלוג שלי , שמי מיכאל כץ ואני טבח במקצועי משנת 1991

בימים אלה אני ושותפי צ'יקו קרוליצקי פתחנו בהתרגשות רבה את בית הספר לבישול "אטיליו" על שם שף אטיליו באסו, השף הראשון שלי, שהיווה עבורי מקור להשראה, ללמידה ולשאיפה מתמדת למצוינות. בית הספר הממוקם באור ואתם מוזמנים להיכנס לאתר שלו ולהירשם לעקוב אחרי פעילות בית הספר.

בית הספר יתן מענה לקורסי פרופשיונאל לבישול ולקונדיטוריה וכן בסדנאות המיועדות לפודיז, בני נוער,לאוהבי בישול אוכל בריא, טבעוני ועוד.

באטיליו אנחנו מאמינים שהלמידה אינה מסתיימת אף פעם. הן מהמורים הטובים ביותר, מחברים לדרך ועד התנסויות שונות. הדרך הטובה ביותר להתפתח הינה יצירת קהילה של אנשי מקצוע. קהילה תומכת, מפרגנת, לומדת ומלמדת, שבה כל אחד תורם ידע, ניסיון, הצלחות, טעויות, רעיונות והשראה.

אטיליו – בית ספר לבישול. פשוטו כמשמעו. בית ספר מעניק הרבה יותר מרק ידע. בבית ספר מקבלים השראה

לפרטים והרשמה ל"אטיליו" בקישור הזה.

 

בשנים 2016 עד 2021 זכיתי בכבוד להיות הרכז והמורה הראשי בקורס ה"פרופשיונל גורמה" – בבית הספר לבישול "דן גורמה" – קורס שאני גאה בו מאוד.

כל שנות הניסיון שלי במטבח – הן כטבח מן השורה והן כשף – הקשרים שנוצרו עם מורים מכל העולם והעבודה הצמודה עם השף אבי שטייניץ הביאו ליצירת אחד הקורסים היפים והמאתגרים ביותר במציאות הקולינארית המקומית, ולדעתי הוא בין הטובים בארץ. נכון, אני לא אובייקטיבי אבל אני מאד גאה בתוצאה ובקריירה שמפתחים בו.

בשנים 2003-2006 התמזל מזלי והתקבלתי ללמד כמורה, במשרה מלאה, בבית הספר ״לה קורדון בלו״ בסניף שבלונדון. ״לה קורדון בלו״ הוא בית ספר לבישול שנוסד בצרפת בשנת 1895 ולו מספר שלוחות ברחבי העולם. בתקופה בה לימדתי הבנתי כמה חשוב לי להעביר לטבחים, בתחילת דרכם, את מעט הידע שצברתי וגם היום – אחרי שנים רבות במקצוע – אני עדיין לומד וצובר ידע.

לאחר שנים של עבודה במסעדות רבות בארץ ובעולם, שנים של הדרכה ולימוד בבתי ספר בארץ ובעולם ומאות תלמידים, החלטתי, יחד עם שותפי לדרך, צ׳יקו קרוליצקי, לפתוח בית ספר לבישול.

בבית הספר שלנו נוכל להביא לידי ביטוי את הערכים שבהם אנחנו מאמינים : מקצועיות ומסורת, למידה והעמקה, יצירת קהילה קולינרית משמעותית, שילוב יצרנים קטנים ואיכותיים ומתן מענה הכשרתי מקצועי לטבחים, פודיז ובני נוער.בית הספר הוא כיום בהקמה ולפי הערכת האדריכל, וכל הצוות המללוה נפתח את שעריו לקהל בסביבות חודש מאי.

בבלוג זה אני מעלה כל נושא שנראה לי חשוב. אמנם הכותרת היא ״טיפ הכוונה לטבח הצעיר״ – לטבחים צעירים בגיל, בנפש ובניסיון – אבל הבלוג מיועד לכל טבח מקצועי או חובב המעוניין להעשיר את הידע שלו. חלקים רבים מהבלוג שלי נכתבים במטבח, תוך כדי עבודה, את חלקם כתבתי לפני שנים אחדות ואני חושב שהם עדיין רלוונטיים בדרך זו או אחרת, ולכן אני משתף אותם כאן.

אני מקווה שהבלוג והמאמרים שלי יעזרו ויתרמו לטבחי העתיד של ישראל. כששואלים אותי מה גורם לי לחייך ומה מעורר אצלי את הרצון והחשק לבוא כל בוקר למטבח, התשובה היא: הצוות שלי, האנשים שאיתם אני עובד. יחד אנחנו עושים דרך נפלאה במטבח, משתפים ועושים את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב -לבשל ולתת שירות.

מעבר לעיסוק בבישול יש לי אהבה גדולה לנגינה, בעיקר על מערכת התופים, ולבניית דגמים מסוגים שונים.

מי שמעוניין לקבל מעט יותר מידע עלי יכול למצוא זאת בקישור הבא: מיכאל כץ

 

מאז 2018 ועד אוגוסט 2022 לאחר ששמה לב, ובצדק, שיש לי לא מעט שגיאות כתיב והעריכה שלי היא בינונית ומטה – הציעה העיתונאית רחל גרא לערוך ולהגיה את המאמרים המועלים לבלוג, והיא עושה זאת בהתנדבות מלאה המלווה בתשוקה לחומר.

רחל גרא למדה באוניברסיטת ת"א – MA בהפרעות בתקשורת – ובמכון "אבני" לאמנות. רחל היא אמנית רב-תחומית – ציירת, תחריטאית, קרמיקאית – וגם עיתונאית מזון ויין ומכורה למוסיקה קלאסית. היא התחילה בכתיבת ביקורות על מסעדות בארץ ובחו"ל – בפסאודונים "מישקה" – במדור לו קראה "הבולסת חוקרת", ושמו מעיד על תכניו… היא כתבה במגזינים "על השולחן", "מסע אחר", "מטיילים" ו"שמנת" (הארץ), והייתה עיתונאית בכירה במגזין "גורמה" (מעריב), ובמגזין האינטרנטי 2-boss. היא השתתפה בצוות הטועמים של מדריך ה"גו-מיו", וכתבה את מהדורת ה"גו-מיו" 2001.

רחל גרא היא אוטודידקטית המפתחת מתכונים, מבשלת נון סטופ ומארחת חברים כמו גם קולגות ואנשי מקצוע מתחומי הקולינאריה המקומית. חשופה לביקורת מקצועית… בשבע השנים האחרונות היא כותבת ומפרסמת מתכונים במגזין "יין וגורמה" – במדורה הקבוע "יין בצלחת" – וכותבת על ענייני גסטרונומיה, מסעדות, יקבים ויין, בארץ ובעולם, במדורה "הבולסת חוקרת", כמו גם בדף הפייסבוק שלה.

כל מאמר שחתום עם השם רחל גרא עבר עריכה והגהה שלה.

מאוגוסט 2022 החליפה את רחל בעריכה והגהה העורכת הלשונית שירן מאיר ויחד נמשיך את המסורת שהתחילה רחל והיא שיפור המאמרים, הן בעריכה והגהה של המאמרים שלא עברו הגהה באתר וכמובן בעוד מאמרים חדשים שימשיכו לעלות.

 

תודה שקראתם.

מיכאל

 

6 תגובות על ״אודותינו״

  1. תודה רבה על האינפורמציה המאלפת
    אני פשוט מחפשת בת כיתה שלי לשעבר בשם רחל גרא וקראנו לה שלה

השאר תגובה