אודותינו

ברוכים הבאים לבלוג שלי , שמי מיכאל כץ ואני טבח במקצועי משנת 1991.

בשנת 2016 זכיתי בכבוד להיות הרכז והמורה הראשי בקורס ה"פרופשיונל גורמה" – בבית הספר לבישול "דן גורמה" – קורס בו אני ממשיך ללמד ואני גאה בו מאוד.

כל שנות הניסיון שלי במטבח – הן כטבח מן השורה והן כשף – הקשרים שנוצרו עם מורים מכל העולם והעבודה הצמודה עם השף אבי שטייניץ הביאו ליצירת אחד הקורסים היפים והמאתגרים ביותר במציאות הקולינארית המקומית, ולדעתי הוא בין הטובים בארץ. נכון, אני לא אובייקטיבי אבל אני מאד גאה בתוצאה ובקריירה שמפתחים הבו.

בשנים 2003-2006 התמזל מזלי והתקבלתי ללמד כמורה, במשרה מלאה, בבית הספר ״לה קורדון בלו״ בסניף שבלונדון. ״לה קורדון בלו״ הוא בית ספר לבישול שנוסד בצרפת בשנת 1895 ולו מספר שלוחות ברחבי העולם. בתקופה בה לימדתי הבנתי כמה חשוב לי להעביר לטבחים, בתחילת דרכם, את מעט הידע שצברתי וגם היום – אחרי שנים רבות במקצוע – אני עדיין לומד וצובר ידע.

בבלוג זה אני מעלה כל נושא שנראה לי חשוב. אמנם הכותרת היא ״טיפ הכוונה לטבח הצעיר״ – לטבחים צעירים בגיל, בנפש ובניסיון – אבל הבלוג מיועד לכל טבח מקצועי או חובב המעוניין להעשיר את הידע שלו. חלקים רבים מהבלוג שלי נכתבים במטבח, תוך כדי עבודה, את חלקם כתבתי לפני שנים אחדות ואני חושב שהם עדיין רלוונטיים בדרך זו או אחרת, ולכן אני משתף אותם כאן.

אני מקווה שהבלוג והמאמרים שלי  יעזרו ויתרמו לטבחי העתיד של ישראל. כששואלים אותי מה גורם לי לחייך ומה מעורר אצלי את הרצון והחשק לבוא כל בוקר למטבח, התשובה היא: הצוות שלי, האנשים שאיתם אני עובד. יחד אנחנו עושים דרך נפלאה במטבח, משתפים ועושים את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב -לבשל ולתת שירות.

מעבר לעיסוק בבישול יש לי אהבה גדולה לנגינה, בעיקר על מערכת התופים, ולבניית דגמים מסוגים שונים.

מי שמעוניין לקבל מעט יותר מידע עלי יכול למצוא זאת בקישור הבא: מיכאל כץ

מאז 2018 – לאחר ששמה לב, ובצדק, שיש לי לא מעט שגיאות כתיב והעריכה שלי היא בינונית ומטה – הציעה העיתונאית רחל גרא לערוך ולהגיה את המאמרים המועלים לבלוג, והיא עושה זאת בהתנדבות מלאה המלווה בתשוקה לחומר.

רחל גרא למדה באוניברסיטת ת"א – MA בהפרעות בתקשורת – ובמכון "אבני" לאמנות. רחל היא אמנית רב-תחומית – ציירת, תחריטאית, קרמיקאית – וגם עיתונאית מזון ויין ומכורה למוסיקה קלאסית. היא התחילה בכתיבת ביקורות על מסעדות בארץ ובחו"ל – בפסאודונים "מישקה" – במדור לו קראה "הבולסת חוקרת", ושמו מעיד על תכניו…                                       היא כתבה במגזינים "על השולחן", "מסע אחר", "מטיילים" ו"שמנת" (הארץ), והייתה עיתונאית בכירה במגזין "גורמה" (מעריב), ובמגזין האינטרנטי 2-boss. היא השתתפה בצוות הטועמים של מדריך ה"גו-מיו", וכתבה את מהדורת ה"גו-מיו" 2001.

רחל גרא היא אוטודידקטית המפתחת מתכונים, מבשלת נון סטופ ומארחת חברים כמו גם קולגות ואנשי מקצוע מתחומי הקולינאריה המקומית. חשופה לביקורת מקצועית…                        בשבע השנים האחרונות היא כותבת ומפרסמת מתכונים במגזין "יין וגורמה" – במדורה הקבוע "יין בצלחת" – וכותבת על ענייני גסטרונומיה, מסעדות, יקבים ויין, בארץ ובעולם, במדורה "הבולסת חוקרת", כמו גם בדף הפייסבוק שלה.

כל מאמר שחתום עם השם רחל גרא עבר עריכה והגהה שלה, ועדיין אנחנו רחוקים מעריכתם של כל המאמרים. אבל לאט לאט נגיע גם לזה…

 

תודה שקראתם.

מיכאל

 

 

 

                                                IMG_0294-0                                                   

6 תגובות על ״אודותינו״

  1. תודה רבה על האינפורמציה המאלפת
    אני פשוט מחפשת בת כיתה שלי לשעבר בשם רחל גרא וקראנו לה שלה

השאר תגובה