עוגות קלאסיות, עוגת שלוש חלב

טיפ / הכוונה לטבח הצעיר : עוגת "שלוש"חלב (Tres leches) סיפור ומתכון 

״סיפורה של עוגה״ ומתכון

לפני הרבה שנים יצא לי להכיר אדם מרתק , בזמנו תלמידה לקונדיטוריה ״ בקורדון בלו ״ בלונדון ,שם סיימה כל סמסטר בהצטיינות ושברה כל שיא אפשרי בבית הספר , לימים היא הפכה לחברה יקרה עד היום הזה,ולמה אני מזכיר את עדי ? כי השבוע היא שאלה אותי עם יש לי מתכון לעוגה שניקראת Très Leches בתרגום חופשי עוגת ״שלוש חלב״.

אחד הדברים היפים באוכל זה שהוא מלווה בהיסטוריה, שורשים , תרבות , סיפורים , לא תמיד ברור מקורות של מאכלים מסויימים אבל יש מאכלים שהפכו לסמל ואותה עוגה הפכה לימים לאחת העוגות החשובות בדרום אמריקה ובפרט מקסיקו .כאשר כניראה המקור הוא ספרד.

הרעיון מאוחרי העוגה כבר החל להופיע בתחילת ימי הביניים , בתקופה זו הופיעו עוגות מזן חדש – עוגות ספוגות, עוגות אשר נספגו בנוזל .

ה״très Leches״ הנה למעשה עוגת ספוג ( יש וארציות שונות ) אשר נספגת בחלב מאודה ( evaporated milk )חלב מרוכז ( condensed milk ) ושמנת ( יש שמחליפים בחלב ) ומכאן שמה ( 3 סוגי חלב) העוגה מצופה בריבת חלב.

והנה קישור למתכון שאני ישמתי בארץ ועבד יפה .

מאחר והתמזל המזל ואני בדיוק ויצא לי לבקר בארץ שהעוגה היא מאכל חשוב, חשבתי לנכון ללכת למקום שלדעתי עושה את העוגה שאני אישית הכי אהבתי וגם זה סיפור יפה, מאפיה קטנה שהתחילה לפני כ50 שנה בשם ״la Castilla״ כיום כ7 סניפים , מה שמעניין יש להם מבחר מאד מאד מצומם של עוגות שלא משתנה , שם המשחק זה פשטות קו נקי , יציבות, והתמדה .

אז הנה כמה תמונות מחווית. הקניה של אחת העוגות הניפלאות שאני מכיר .

img_0345

כמו תמיד כל שאלה תתקבל בברכה

תודה שקראתם מיכאל

מוקדש לעדי קוליק

מיכאל

השאר תגובה