טכניקות והעשרה

"מכתב פתוח לטבח הצעיר" 

 

מכתב פתוח לטבחים צעירים ( בגיל , בניסיון ובנפש)

ששואלים אותי למה חזרתי ארצה אני רוצה להאמין שהתשובה שאני נותן היא הכי אמיתית והיא מעבר לאהבה שלי לארצינו ( עם כל הבעיות שיש פה בארץ ) , ואני מודה שרציתי להשפיע על הענף דרך דור צעיר שרוצה ללמוד ולהתקדם .

המציאות היא לא ורודה מעט מאד אנשים נכנסים לענף , ועוד פחות נשארים בענף ,בחוץ הכל ניראה זוהר אבל המציאות קצת פחות .

אני מנצל פה את הבמה לפנות אליכם הדור הצעיר – הן בניסיון , הן בגיל והן ותק בענף אם תוכלו לשתף כאן בפומבי או אותי בפרטי באילו בעיות אתם נתקלים וחושבים שהענף צריך לעשות על מנת שלכם הדור הצעיר יהיה רצון להישאר .

 אני מניח שהרבה ממה שתגידו ידוע אבל חשוב שתהיה פה אוזן קשבת .

הענף במצב עגום – טבחים אין , מנהלים טובים חסר …

אני מודה שאין לי עדיין מושג מה אני אעשה עם התגובות יגיעו אם בכלל אבל אולי זה יביא איתו רוח של שינוי כלשהו וזה תהליך לא קל .

מראש אני מבקש מי שיכתוב או יגיב נא לשמור על דרך ארץ , להימנע מפוליטיקות ואינטריגות השמצות וכו, המטרה היא זה לתת אוזן קשבת לכם , אנשי המקצוע הצעירים שבלעדיכם קולגות שלי ואנוכי לא משנה כמה שנהיה טובים לא נוכל להצעיד את הענף קדימה ולהתקדם.

תודה מראש על תשומת ותודה שקראתם

מיכאל

10 תגובות על ״"מכתב פתוח לטבח הצעיר" ״

 1. אתחיל במשפט אחד:
  More knowledge less ego- Albert Einstein
  משפט שמשקף עבורי עבודת צוות, שיתוף, ומשפט שכל נכון לגבי המטבח.
  העבודה במטבח היא סופר מאתגרת ונותנת הרבה סיפוק, ובתור טבח שתמיד משקיע נותן , חשוב לי להביע את דעתי על החולשות של המקצוע.

  יש זלזול במקצוע הזה מצד בעלי המסעדות..
  הרי אם יש המון מסעדות ומעט טבחים, ופחות ופחות טבחים טובים, טבח (ובייחוד טבח טוב ) צריך להיות נכס עבור מסעדה שרוצה להגיש אוכל בסטנדרט גבוה ועקבי..
  אם זאת בעלי המסעדות בוחרים לא לשלם שעות נוספות, לא שעות שבת, וזה לא אמור ליהיות ככה.
  חוזה נרקם בין שתי צדדים..
  אם טבח הוא נאמן ומסור הוא צריך שינהגו איתו בשקיפות מלאה והגינות לגבי תנאים ומשכורת.
  עניין המשכורת במטבח הוא תחום מאוד אפור, על משכורת בין הטבחים והקולגות לא מדברים, מה שזה מביא להמשך של ניצול מצד בעלי העסק וחוסר יכולת של הטבחים להתאגד, לטבחים מגיע תנאים טובים יותר.

 2. אני מסכימה עם מה שחן כתב. תסתכל סביבך, על אותם קולגות שציינת בפוסט שלך, כמה מהם מחויבים כמוך לפיתוח המקצוע והדור הבא? כנראה שאין עוד שף שמשקיע כל כך הרבה זמן ואנרגיה בטבחים הצעירים כמוך. יש מעת מאוד מטבחים שהדלתות שלהן כל כך פתוחות כמו המטבח שלך. שישקיעו כל כך הרבה בטבח כמו שאתה משקיע. אתה מתנה נדירה מאלוקים למקצוע ולמי שרוצה לגדול בו, וזה נדיר. אבל לדעתי, מספיק שכל שף או טבח ותיק יהיה לפחות נלהב כמוך לחלוק את הידע והניסיון שלו (לטבחים הרציניים, לא לכל מי שחי בסרט ).
  לדעתי (מהממש מעת ניסיון שיש לי ) להיות טבח באמת זה ג׳וק שנכנס בראש ולא יוצא, מתהבים בזה וזה נכנס לדם, אבל אותם טבחים, מאוהבים במיקצוע ככל שיהיו, צרכים טיפוח. כל אחד צריך צ׳אנס

 3. אחת מהבעיות שבהרבה מקומות אנשים בעלי סוג )מ4/5( לא נותנים לאנשים בלי ידע וניסיון להתקדם ובעקבות זה פורשים מהתחום ומחפשים כיוונים אחרים.

 4. מיכאל היקר והמדהים…אין מילים. איזה בנאדם מקסים אתה…כולך אור אהבה נכונות להושיט יד,כתף…הפוסט הזה מרגש ברמות על. תבורך.

השאר תגובה