טכניקות והעשרה

מדוע האוכל ״ ניראה אחרת ״ כאשר מגיעים לארוחה מוכנים .

IMG_6129

טבחים צעירים בפרט  בתחילת דרכם מקפידים יותר ורוצים יותר ללמוד לצלחת ולעבוד על מנות יפות עוד לפני שלמדו לבשל וזה בסדר גם אני הייתי שם … אומרים שהעין אוכלת , ואני מאד מסכים עם אימרה זו, שאוכל זורח על הצלחת בהרבה מקרים ( לא תמיד ) הוא גם כבר באחוז גדול עושה לנו טוב.

לתרבויות שונות חוש האסתטיקה הינו עיניין סובייקטיבי מאד ,מה שלתרבות אחת ניראה יפה לאחרת הוא ניראה להפך .

כמה שנצבור יותר ידע , ונספוג לתוכינו יותר ויותר תרבויות כך גם נוכל להעריך יותר את האוכל של תרבות שונה והנה דוגמא נהדרת להמחשה:

יצא לי להתארח בארוחה של שף מקסיקני מאד עכשווי בבית השגריר בהרצליה . השף הינו בעל מספר מסעדות בבירת מקסיקו ״מקסיקו סיטי״  וידוע בבישול מקסיקני עכשווי ,שמו הולך לפניו במקסיקו והוא זוכה להצלחה גדולה וכל זה בגיל 31.

מאחר והתמזל מזלי ויצא לי לגור במקסיקו כמה שנים למדתי להכיר את האוכל המקומי שלהפתעתי הגדולה הנו שונה ולא דומה כלל וכלל למה שאנחנו מכירים הן מסרטים , סדרות טלויזיה. וכו… אוכל מאד עשיר ומורכב מאד, לא בהכרח מתאים לכל חיך, בהרבה מקרים פגשתי רטבים שמאד לא היו אסטטים לעין, חלקי פנים , שומן וגבינות שלא בהכרח ניראו לי טוב , אבל פעם שטעמתי הם בהחלט הפתיעו מאד ולמדתי לאהוב ולהוקיר את המטבח המקומי .

צילמתי לכם את הארוחה שאכלתי אתמול למעט מנה אחת שניראת מאד טוב השאר לדעתי האישית מאד לא ניראה טוב … מאחר והיה לי קצת ניסיון עם העולם ממנו בא השף הכל ניראה לי אחרת . לפניכם תמונות של אחת הארוחות הכי מעניינות ,טעימות ומפתיעות שאכלתי בשנתיים האחרונות .

המסר שאני רוצה להעביר הוא :

אסטיטקה על הצלחת זה חשוב אבל … לא לפסול מראש להגיע עם ראש פתוח ולנסות ללמוד כמה שיותר על הרקע של אותו אוכל שאנחנו הולכים / עומדים לאכול .

שנית וזה המסר הכי חשוב לטבח המתחיל : לפני שמתעסקים בצלחת למדו טכניקות , וכל מה שיתן לכם את הכלים ליצור אוכל טעים. כי דבר אחד היה ברור לכולם בארוחה – שהשף דניאל עובדיה (כן מסכים לא שם מקסיקני אבל יליד מקסיקו )בהחלט ידע להפיק טעמים שאני הרבה זמן לא טעמתי ולפתוח לי את הראש לעולם טעמים חדש שאני לא הכרתי.

להלן סדר תמונות לפי התפריט

מנה ראשונה: שרימפס נע מכוסה ברוטב לימון וקקאו , טורטיה של פיטריות

                        IMG_6129 IMG_6133

מנה שניה: סנדביץ בשר בקר סלסלת עגבניות מקסיקני

IMG_6146      IMG_6150

חזה ברווז ברוטב של בננה ננסית , פירה באטאט וגויאבה ( מנה מאלפת)

             IMG_6154 IMG_6155

                     לקינוח בטאטא מבושלת בליווי גלידת בטאטא ורוטב פילונסיו ( סוכר מקסיקני)

IMG_6156

השאר תגובה