טכניקות והעשרה

"מעבר למתכון…"

הכוונה / טיפ לטבח הצעיר: מעבר למתכון…

כולנו כל היום קוראים ומחפשים מתכונים – ולא תמיד אנחנו יודעים איך לתת להם פרשנות מתאימה שנותנת תוצאה נכונה למתכון – תוצאה שתצא טובה בתנאים שיש לנו  ושהקהל שפוקד את המסעדה שלנו יעריך, יהנה ויאהב. יהיה נכון  גם לציין שיש הבדל בין קהל לקהל: בין מדינות, מעמד כלכלי ועוד..ולכן גם קורה שמתכון שעשיתם בצורה מסויימת יעבוד אחרת על הקהל בנסיבות שונות .

שיפורים, התאמת מנה וכל מה שמשתמע עם זה  בדרך כלל בא  עם ניסיון עבודה מצטבר של שנים.ֿ

בתמונות שלפניכם לקחתי מנה מאוד פשוטה להכנה שזכתה לאין סוף ואריציות במטבחים רבים- מדובר על ״קינוח לחם״ או באנגלית bread pudding זהו קינוח ש״אפילו״ מוגש בוארציות שונות במסעדות "על" ושפים רבים שאני מכיר נתנו את הפרשנות שלהם אליו.

הנה כאן כמה תמונות של קינוח הלחם שהכנתי השוני היחידיבין שני הגרסאות הנו כלי האפיה שימו לב כמה זה משפיע על אופי הקינוח – במקרה הספציפי הזה בעיקר המרקם של הקינוח משתנה כתוצאה מצורת הבישול .

דוגמא נוספת מצויינת היא הקרם ברולה (מנה שכמעט כל טבח מכיר ), תנסו פעם להכין אותו בכלי עם שוליים גבוהים של כ 4 ס"מ ( ראמקן)  ותראו איזה מרקם נפלא מקבל הקינוח לעומת הגירסה המקובלת יותר להכנת הקינוח שהיא בדרך כלל אפייה בכלי עם דפנות בגובה של 2 ס״מ.בגרסה קלאסית יותר ( הכלי השטוח) יהיה לו שטח פנים גדול לסוכר מקורמל חוויה מסוג אחד, ובגרסה השניה המרקם יהיה ״עמוק יותר״  חוויה מסוג שונה – מה מתים יותר , מה טוב יותר לכם ולקהל שלכם ? זה כבר החלטה שלכם .

המסר שאני רוצה להעביר הוא:

שמתכון טוב זה התחלה טובה

הבנת המתכון וביצוע נכון זה כבר טוב

לקיחת פרשנות שמתאימה ללקוח זה כבר הישג.

תודה שקראתם

מיכאל

1

2

3

4

5

2 תגובות על ״"מעבר למתכון…"״

  1. קוראת בשקיקה ובביסים גדולים את כל הכתובים שלך. ברכת האושר שורה עליך
    נהירה העובדה שהגעת לעמק ברכה והנתינה שלך מעוררת שמחה גדולה . תודה רבה וסל מפוצץ בכל בהרכות הטריות לך ולמשפחתך

    1. תודה רבה רבה למי באשר את ריגשת אותי מאד ונותנת חשק לכתוב עוד. שבת שלום ויפה

השאר תגובה